Virtual Patient (1.0.0-alpha2) - en to be translation catalogue (30 entries)

en: Title
be: Загаловак

en: Status
be: Статус

en: Delete
be: Выдаліць

en: Content
be: Змесціва

en: Author
be: Аўтар

en: Actions
be: Дзеянні

en: Description
be: Апісанне

en: Disabled
be: Выключана

en: Enabled
be: Уключана

en: Edit
be: Рэдагаваць

en: Image
be: Малюнак

en: Parent
be: Бацькоўскі аб'ект

en: Settings
be: Налады

en: Label
be: Подпіс

en: Save
be: Захаваць

en: View
be: Праглядзець

en: Updated
be: Абноўлена

en: ID
be: Iдэнтыфікатар

en: Paths
be: Шляхі

en: User
be: Карыстальнік

en: Options
be: Налады

en: Created
be: Створана

en: Score
be: Адзнака

en: Published
be: Апублікавана

en: Authored on
be: Дата:

en: Unpublished
be: Неапублікавана

en: Subtitle
be: Падзагаловак

en: Preview image
be: Перапрагледзець выяву

en: Add translation
be: Дадаць пераклад

en: Published status
be: Апублікованы статус
