Virtual Patient (1.0.0-alpha2) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Content
fr: Contenu

en: Author
fr: Auteur

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Edit
fr: Modifier

en: Settings
fr: Paramètres

en: Label
fr: Libellé

en: Save
fr: Enregistrer

en: View
fr: Voir

en: Updated
fr: Mis à jour

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Paths
fr: Chemins

en: User
fr: Utilisateur

en: Created
fr: Créé

en: Published
fr: Publié

en: Example
fr: Exemple

en: Authored on
fr: Écrit le

en: Root
fr: Racine

en: Changed
fr: Modifié

en: Unpublished
fr: Non publié

en: Subtitle
fr: Sous-titre

en: Preview image
fr: Prévisualiser l'image

en: The configuration has been updated.
fr: La configuration a été mise à jour.

en: Create new
fr: Créer nouveau

en: Add translation
fr: Ajouter une traduction

en: Published status
fr: Statut de publication

en: Root node
fr: Nœud racine
