Virtual Patient (1.0.0-alpha2) - en to ka translation catalogue (21 entries)

en: Title
ka: სათაური

en: Status
ka: სტატუსი

en: Delete
ka: წაშლა

en: Content
ka: კონტენტი

en: Author
ka: ავტორი

en: Actions
ka: ოპერაციები

en: Description
ka: აღწერა

en: Disabled
ka: გამორთულია

en: Enabled
ka: ჩართულია

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: Image
ka: სურათი

en: Parent
ka: მშობელი

en: Settings
ka: პარამეტრები

en: Label
ka: სათაური

en: Updated
ka: განახლებულია

en: User
ka: მომხმარებელი

en: Options
ka: პარამეტრები

en: Created
ka: შექმნილია

en: Score
ka: ქულა

en: Published
ka: გამოქვეყნებული

en: Authored on
ka: დაიწერა
