Virtual Patient (1.0.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (31 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Content
nl: Inhoud

en: Author
nl: Auteur

en: Actions
nl: Acties

en: Description
nl: Beschrijving

en: Disabled
nl: Uitgeschakeld

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: Image
nl: Afbeelding

en: Parent
nl: Bovenliggend

en: Settings
nl: Instellingen

en: Save
nl: Opslaan

en: View
nl: Weergeven

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Paths
nl: Paden

en: User
nl: Gebruiker

en: Options
nl: Opties

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Published
nl: Gepubliceerd

en: Example
nl: Voorbeeld

en: Authored on
nl: Aangemaakt op

en: Root
nl: Basis

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Unpublished
nl: Niet gepubliceerd

en: Subtitle
nl: Ondertitel

en: Preview image
nl: Voorbeeldweergave

en: Create new
nl: Nieuwe aanmaken

en: Add translation
nl: Vertaling toevoegen

en: Published status
nl: Publicatiestatus

en: Optional description.
nl: Optionele beschrijving.
