Virtual Patient (1.0.0-alpha2) - en to pl translation catalogue (32 entries)

en: Title
pl: Tytuł

en: Delete
pl: Usuń

en: Content
pl: Zawartość

en: Author
pl: Autor

en: Actions
pl: Akcje

en: Description
pl: Opis

en: Disabled
pl: Wyłączone

en: Enabled
pl: Włączone

en: Edit
pl: Edytuj

en: Image
pl: Obraz

en: Parent
pl: Nadrzędny

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Label
pl: Etykieta

en: Save
pl: Zapisz

en: View
pl: Widok

en: Updated
pl: Uaktualniono

en: Paths
pl: Ścieżki

en: User
pl: Użytkownik

en: Options
pl: Opcje

en: Created
pl: Utworzono

en: Score
pl: Wynik

en: Published
pl: Opublikowane

en: Example
pl: Przykład

en: Authored on
pl: Data dodania

en: Root
pl: Korzeń

en: Changed
pl: Zmieniono

en: Unpublished
pl: Nieopublikowany

en: Subtitle
pl: Podtytuł

en: Preview image
pl: Podgląd obrazu

en: Create new
pl: Utwórz nowy

en: Add translation
pl: Dodaj tłumaczenie

en: Published status
pl: Status publikacji
