Virtual Patient (1.0.0-alpha2) - en to ru translation catalogue (35 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Delete
ru: Удалить

en: Content
ru: Содержимое

en: Author
ru: Автор

en: Actions
ru: Действия

en: Description
ru: Описание

en: Disabled
ru: Отключено

en: Enabled
ru: Включено

en: Edit
ru: Редактировать

en: Image
ru: Изображение

en: Parent
ru: Родитель

en: Settings
ru: Настройки

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: View
ru: Просмотр

en: Updated
ru: Обновлено

en: Paths
ru: Пути

en: User
ru: Пользователь

en: Options
ru: Опции

en: Created
ru: Создано

en: Score
ru: Результат

en: Published
ru: Опубликовано

en: Example
ru: Пример

en: Authored on
ru: Создан в

en: Root
ru: Корень

en: Changed
ru: Изменение

en: Unpublished
ru: Снято с публикации

en: Subtitle
ru: Подзаголовок

en: Preview image
ru: Предварительный просмотр изображения

en: The configuration has been updated.
ru: Настройки были изменены.

en: Create new
ru: Создать

en: Add translation
ru: Добавить перевод

en: Published status
ru: Статус публикации

en: Visual Editor
ru: Визуальный редактор
