Virtual Patient (1.0.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (34 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Status
uk: Стан

en: Delete
uk: Видалити

en: Content
uk: Вміст

en: Author
uk: Автор

en: Actions
uk: Дії

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Edit
uk: Редагувати

en: Image
uk: Зображення

en: Parent
uk: Батько

en: Settings
uk: Налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: View
uk: Перегляд

en: Updated
uk: Оновлено

en: Paths
uk: Шляхи

en: User
uk: Користувач

en: Options
uk: Опції

en: Created
uk: Створено

en: Score
uk: Вага

en: Published
uk: Опубліковано

en: Example
uk: Приклад

en: Authored on
uk: Створено

en: Root
uk: Корінь

en: Changed
uk: Змінено

en: Unpublished
uk: Неопубліковано

en: Subtitle
uk: Підзаголовок

en: Preview image
uk: Ескіз зображення

en: Create new
uk: Створити...

en: Add translation
uk: Додати переклад

en: Published status
uk: Стан публікації

en: Terminal
uk: Термінал
