Virtual Patient (1.0.0-alpha3) - en to he translation catalogue (29 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Status
he: סטטוס

en: Delete
he: מחיקה

en: Content
he: תוכן

en: Author
he: מחבר/ת

en: Actions
he: פעולות

en: Description
he: תיאור

en: Disabled
he: מושבת

en: Enabled
he: מופעל

en: Edit
he: עריכה

en: Image
he: תמונה

en: Parent
he: אב

en: Settings
he: הגדרות

en: Label
he: תווית

en: Save
he: שמירה

en: View
he: צפיה

en: Updated
he: עודכן

en: User
he: משתמש

en: Options
he: אפשרויות

en: Created
he: נוצר

en: Score
he: ניקוד

en: Published
he: מפורסם

en: Authored on
he: בתאריך

en: Changed
he: השתנה

en: Unpublished
he: לא מפורסם

en: Subtitle
he: כותרת משנה

en: Debug mode
he: מצב איתור באגים

en: Preview image
he: תצוגה מקדימה לתמונה

en: Published status
he: מצב פרסום
