Virtual Patient (1.0.0-alpha3) - en to hr translation catalogue (24 entries)

en: Title
hr: Naziv

en: Delete
hr: Ukloni

en: Content
hr: Sadržaj

en: Author
hr: Autor

en: Actions
hr: Akcije

en: Description
hr: Opis

en: Disabled
hr: Onemogućeno

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Edit
hr: Uredi

en: Image
hr: Slika

en: Parent
hr: Nadređen

en: Settings
hr: Postavke

en: Label
hr: Oznaka

en: Save
hr: Spremi

en: View
hr: Pregled

en: Updated
hr: Osvježeno

en: Paths
hr: Putanje

en: User
hr: Korisnik

en: Options
hr: Opcije

en: Created
hr: Stvoreno

en: Score
hr: Rezultat

en: Published
hr: Objavljeno

en: Authored on
hr: Izrađeno

en: Subtitle
hr: Podnaslov
