Virtual Patient (1.0.0-alpha3) - en to ast translation catalogue (22 entries)

en: Title
ast: Títulu

en: Status
ast: Estáu

en: Delete
ast: Desaniciar

en: Content
ast: Conteníu

en: Author
ast: Autor

en: Actions
ast: Aiciones

en: Description
ast: Descripción

en: Disabled
ast: Desactiváu

en: Enabled
ast: Activáu

en: Edit
ast: Editar

en: Image
ast: Imaxe

en: Parent
ast: Padre

en: Settings
ast: Preferencies

en: Label
ast: Etiqueta

en: Save
ast: Guardar

en: View
ast: Vista

en: Updated
ast: Anováu

en: User
ast: Usuariu

en: Options
ast: Opciones

en: Created
ast: Fechu

en: Published
ast: Espublizáu

en: Authored on
ast: Autoría en
