Virtual Patient (1.0.0-alpha3) - en to bg translation catalogue (23 entries)

en: Title
bg: Заглавие

en: Status
bg: Статус

en: Delete
bg: Изтриване

en: Content
bg: Съдържание

en: Author
bg: Автор

en: Actions
bg: Действия

en: Description
bg: Описание

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: Edit
bg: Редактирай

en: Image
bg: Снимка

en: Parent
bg: Родител

en: Settings
bg: Настройки

en: Label
bg: Заглавие

en: Save
bg: Запази

en: View
bg: Прегледай

en: Updated
bg: Обновено

en: User
bg: Потребител

en: Options
bg: Параметри

en: Created
bg: Създадено

en: Published
bg: Публикувано

en: Authored on
bg: Написано на

en: Subtitle
bg: Подзаглавие
