Virtual Patient (1.0.0-alpha3) - en to is translation catalogue (22 entries)

en: Title
is: Yvirskrift

en: Status
is: Støða

en: Delete
is: Strika

en: Content
is: Innihald

en: Author
is: Høvundur

en: Actions
is: Gerðir

en: Description
is: Lýsing

en: Disabled
is: Óvirkjað

en: Enabled
is: Virkjað

en: Edit
is: Broyt

en: Parent
is: Omanfyri liggjandi

en: Settings
is: Setingar

en: Save
is: Goym

en: View
is: Vís

en: Updated
is: Dagført

en: User
is: Brúkari

en: Options
is: Setingar

en: Created
is: Stovnað

en: Published
is: Útgivið

en: Authored on
is: Skrivað tann

en: Unpublished
is: Ikki givið út

en: Subtitle
is: Næsta yvirskrift
