Virtual Patient (1.0.0-alpha3) - en to gl translation catalogue (30 entries)

en: Title
gl: Título

en: Status
gl: Estado

en: Delete
gl: Borrar

en: Content
gl: Contido

en: Author
gl: Autor/a

en: Actions
gl: Accións

en: Description
gl: Descrición

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Edit
gl: Editar

en: Image
gl: Imaxe

en: Parent
gl: Pai

en: Settings
gl: Axustes

en: Label
gl: Etiqueta

en: Save
gl: Gardar

en: View
gl: Ver

en: Updated
gl: Actualizado

en: Paths
gl: Rutas

en: User
gl: Usuario/a

en: Options
gl: Opcións

en: Created
gl: Creado

en: Score
gl: Puntuación

en: Published
gl: Publicado

en: Example
gl: Exemplo

en: Authored on
gl: Creado en

en: Root
gl: Raíz

en: Changed
gl: Cambiado

en: Unpublished
gl: Non publicado

en: Subtitle
gl: Subtítulo

en: Published status
gl: Estado de publicación
