Virtual Patient (1.0.0-alpha3) - en to hy translation catalogue (22 entries)

en: Title
hy: Վերնագիր

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Content
hy: Պարունակություն

en: Author
hy: Հեղինակ

en: Actions
hy: Գործողություններ

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Disabled
hy: Անջատված է

en: Enabled
hy: Ակտիվացված է

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Image
hy: Նկար

en: Parent
hy: Ծնող

en: Settings
hy: Ընտրանքներ

en: Label
hy: Պիտակ

en: Save
hy: Պահպանել

en: View
hy: Դիտել

en: Updated
hy: Թարմացվել է

en: User
hy: Օգտագործող

en: Options
hy: Ընտրանքներ

en: Created
hy: Ստեղծվել է

en: Published
hy: Հրապարակված

en: Authored on
hy: Ստեղծվել է
