Virtual Patient (1.0.0-alpha3) - en to it translation catalogue (31 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Author
it: Autore

en: Actions
it: Azioni

en: Description
it: Descrizione

en: Disabled
it: Disattivato

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Image
it: Immagine

en: Parent
it: Genitore

en: Settings
it: Impostazioni

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Paths
it: Percorsi

en: User
it: Utente

en: Options
it: Opzioni

en: Created
it: Creato

en: Score
it: Punteggio

en: Published
it: Pubblicato

en: Example
it: Esempio

en: Authored on
it: Creato il

en: Changed
it: Modificato

en: Unpublished
it: Non pubblicato

en: Subtitle
it: Sottotitolo

en: Preview image
it: Anteprima immagine

en: Add translation
it: Aggiungi traduzione

en: Published status
it: Stato pubblicazione
