Virtual Patient (1.0.0-alpha3) - en to jv translation catalogue (25 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Delete
jv: Busak

en: Content
jv: Konten

en: Author
jv: Penulis

en: Actions
jv: Aksi

en: Description
jv: Katrangan

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Edit
jv: Sunting

en: Image
jv: Gambar

en: Parent
jv: Induk

en: Settings
jv: Sétingan

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: View
jv: Tampilan

en: Updated
jv: Wis anyar

en: User
jv: Panganggo

en: Options
jv: Opsi

en: Created
jv: Digawé

en: Score
jv: Skor

en: Published
jv: Dipacak

en: Example
jv: Contoné

en: Authored on
jv: Ditulis nang

en: Subtitle
jv: Sub judul

en: Add translation
jv: Nambah terjemahan
