Virtual Patient (1.0.0-alpha3) - en to nn translation catalogue (22 entries)

en: Title
nn: Tittel

en: Delete
nn: Slett

en: Content
nn: Innhald

en: Author
nn: Forfattar

en: Actions
nn: Handlingar

en: Description
nn: Beskriving

en: Disabled
nn: Ikkje aktivert

en: Enabled
nn: Aktivert

en: Edit
nn: Rediger

en: Image
nn: Bilete

en: Parent
nn: Opp eit nivå

en: Settings
nn: Innstillingar

en: Label
nn: Etikett

en: Save
nn: Lagre

en: View
nn: Sjå på

en: Updated
nn: Oppdatert

en: User
nn: Brukar

en: Created
nn: Laga

en: Published
nn: Publisert

en: Authored on
nn: Skrive

en: Unpublished
nn: Upublisert

en: Subtitle
nn: Undertittel
