Virtual Patient (1.0.0-alpha3) - en to oc translation catalogue (32 entries)

en: Title
oc: Títol

en: Status
oc: Estatut

en: Delete
oc: Suprimir

en: Content
oc: Contengut

en: Author
oc: Autor

en: Actions
oc: Accions

en: Description
oc: Descripcion

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Edit
oc: Modificar

en: Image
oc: Imatge

en: Settings
oc: Paramètres

en: Label
oc: Etiqueta

en: Save
oc: Enregistrar

en: View
oc: Veire

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Paths
oc: Camins

en: User
oc: Utilizaire

en: Options
oc: Opcions

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Score
oc: Marca

en: Published
oc: Publicat

en: Example
oc: Exemple

en: Authored on
oc: Redigit lo

en: Root
oc: Raiç

en: Changed
oc: Modificat

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Subtitle
oc: Sostítol

en: Debug mode
oc: Mòde debug

en: Create new
oc: Crear novèl

en: Add translation
oc: Apondre una traduccion
