Virtual Patient (1.0.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (29 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Author
fa: نویسنده

en: Actions
fa: عملکردها

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Enabled
fa: فعال

en: Edit
fa: تدوین

en: Image
fa: تصویر

en: Parent
fa: والد

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Label
fa: برچسب

en: Save
fa: ذخیره

en: View
fa: مشاهده

en: Updated
fa: به‌روز

en: ID
fa: هویت

en: User
fa: کاربر

en: Options
fa: گزینه‌ها

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Score
fa: امتیاز

en: Published
fa: منتشر شده

en: Authored on
fa: تالیف شده در

en: Root
fa: ریشه

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Unpublished
fa: منتشر نشده

en: Subtitle
fa: زیر عنوان

en: Published status
fa: وضعیت انتشار
