Virtual Patient (1.0.0-alpha3) - en to ps translation catalogue (17 entries)

en: Title
ps: سرلیک

en: Status
ps: حالت

en: Delete
ps: ړنګول

en: Content
ps: منځپانګه

en: Author
ps: ليكوال

en: Actions
ps: چارې

en: Description
ps: سپړنه

en: Disabled
ps: ناتوانه

en: Edit
ps: سمون

en: Image
ps: انځور

en: Parent
ps: پلرين

en: Settings
ps: امستنې

en: View
ps: ليد

en: Updated
ps: اوسمهالیز شو

en: ID
ps: پېژند

en: User
ps: غړی

en: Published
ps: خپاره شوي
