Vsauce Sticky Popup (8.x-1.0) - en to fa translation catalogue (18 entries)

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Suffix
fa: پسوند

en: Delete
fa: حذف

en: Content
fa: محتوا

en: Development
fa: توسعه

en: Center
fa: وسط

en: Label
fa: برچسب

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: Open
fa: باز

en: Top
fa: بالا

en: ID
fa: شناسه

en: Bottom
fa: پایین

en: text
fa: متن

en: Close
fa: بستن

en: Left
fa: چپ

en: Right
fa: راست

en: Content Type
fa: نوع محتوا

en: Machine name
fa: نام ماشینی
