Vsauce Sticky Popup (8.x-1.0) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Prefix
hi: उपसर्ग

en: Suffix
hi: प्रत्यय

en: Delete
hi: मिटायें

en: Content
hi: सामग्री

en: Development
hi: उद्विकास

en: Center
hi: मध्य

en: Label
hi: लेबल

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Open
hi: खुला

en: Top
hi: ऊपर

en: ID
hi: आईडी

en: Bottom
hi: तल

en: text
hi: टेक्स्ट

en: Close
hi: बंद करे

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Left
hi: बाएं

en: Right
hi: दाएं

en: Machine name
hi: मशीन नाम
