Vsauce Sticky Popup (8.x-1.0) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Prefix
ja: 接頭語

en: Suffix
ja: 接尾語

en: Delete
ja: 削除

en: Content
ja: コンテンツ

en: Development
ja: 開発

en: Center
ja: 中央

en: Label
ja: ラベル

en: Default
ja: デフォルト

en: Open
ja: オープン

en: Top
ja: トップ

en: Bottom
ja: ボトム

en: text
ja: テキスト

en: Close
ja: 閉じる

en: Collapsed
ja: 圧縮

en: Are you sure you want to delete %name?
ja: %name を削除してもよろしいですか？

en: Left
ja: 左

en: Right
ja: 右

en: Content Type
ja: コンテンツタイプ

en: Machine name
ja: システム内部名称

en: Collapse
ja: 折りたたむ
