Vsauce Sticky Popup (8.x-1.0) - en to kn translation catalogue (17 entries)

en: Prefix
kn: ಪೂರ್ವದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Suffix
kn: ಅಂತ್ಯದಲ್ಲಿ ಜೊಡಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Content
kn: ಒಳಅಂಶ

en: Development
kn: ಅಭಿವೃದ್ಧಿ

en: Center
kn: ಕೇಂದ್ರ (ತೆಗೆದುಹಾಕಲ್ಪಟ್ಟಿದೆ)

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: Open
kn: ತೆರೆ

en: Top
kn: ಮೇಲಿನ/ಮೊದಲ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Bottom
kn: ಕೆಳ

en: text
kn: ಪಠ್ಯ

en: Close
kn: ಮುಚ್ಚು

en: Left
kn: ಎಡ

en: Right
kn: ಬಲ

en: Collapse
kn: ಕುಸಿಯು/ಕುಗ್ಗಿಸು
