Views style - en to de translation catalogue (8 entries)

en: Views
de: Ansichten

en: Select
de: Auswählen

en: Radios
de: Optionsfelder

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
de: Es wurde eine nicht erlaubte Auswahl entdeckt. Wenden Sie sich bitte an den Administrator der Website.

en: Checkboxes
de: Kontrollkästchen

en: Illegal choice %choice in %name element.
de: Unzulässige Auswahl %choice im Element %name.

en: Element type
de: Elementtyp

en: Option value
de: Optionswert
