Views Parallax - Views Vanilla JavaScript Parallax (VVJP) (1.0.10) - en to fr translation catalogue (30 entries)

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: None
fr: Aucun(e)

en: Center
fr: Centre

en: Default
fr: Par défaut

en: Top
fr: Haut

en: Views
fr: Vues

en: Bottom
fr: Bas

en: Linear
fr: Linéaire

en: Sort by
fr: Trier par

en: Left
fr: Gauche

en: Right
fr: Droit

en: Percentage (%)
fr: Pourcentage (%)

en: Apply
fr: Appliquer

en: Overlay color
fr: Couleur du calque

en: Overlay opacity
fr: Opacité du calque

en: Offset
fr: Décalage

en: Bottom Left
fr: En bas à gauche

en: Bottom Right
fr: En bas à droite

en: Top Left
fr: En haut à gauche

en: Top Right
fr: En haut à droite

en: Maximum width
fr: Largeur maximum

en: Items per page
fr: Éléments par page

en: - All -
fr: - Tout -

en: Rotate
fr: Rotation

en: Unique ID
fr: Identifiant (ID) unique

en: Breakpoint
fr: Point d'arrêt

en: README.md file not found.
fr: Le fichier README.md n'a pas été trouvé.

en: Max Width (px)
fr: Largeur maximale (px)

en: Available breakpoints
fr: Points de ruptures disponibles

en: Enable CSS library
fr: Activer la bibliothèque CSS
