WebAuthn (Passkey) (2.0.0-alpha3) - en to it translation catalogue (16 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Actions
it: Azioni

en: Reset
it: Ripristina

en: Label
it: Etichetta

en: Unknown
it: Sconosciuto

en: User
it: Utente

en: User ID
it: ID utente

en: Created
it: Creato

en: Page
it: Pagina

en: Role ID
it: ID ruolo

en: Security
it: Sicurezza

en: Provider
it: Fonte esterna

en: Authentication
it: Autenticazione

en: Drupal user
it: Utente Drupal

en: Last used
it: Ultimo utilizzo

en: Master
it: Principale
