WebAuthn (Passkey) (2.0.0-rc7) - en to hi translation catalogue (12 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Label
hi: लेबल

en: ID
hi: आईडी

en: Unknown
hi: पता नहीं

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Created
hi: निर्मित

en: Role ID
hi: भूमिका आईडी

en: Security
hi: सुरक्षा

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Authentication
hi: प्रमाणीकरण
