Watchdog Event Extras (8.x-1.2) - en to fil translation catalogue (5 entries)

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Type
fil: Uri

en: Administration
fil: Pangangasiwa

en: Date
fil: Petsa

en: Message
fil: Mensahe
