Watchdog Event Extras (8.x-1.2) - en to gd translation catalogue (10 entries)

en: Operations
gd: Gnìomhan

en: Type
gd: Seòrsa

en: Administration
gd: Rianachd

en: Date
gd: Ceann-là

en: Message
gd: Teachdaireachd

en: User
gd: Cleachdaiche

en: Hostname
gd: Ainm an òstair

en: Location
gd: Ionad

en: Severity
gd: Donad

en: Referrer
gd: Ath-threòraiche
