Watchdog Event Extras (8.x-1.2) - en to jv translation catalogue (10 entries)

en: Operations
jv: Operasi

en: Type
jv: Tipe

en: Administration
jv: Pengelolaan

en: Date
jv: Tanggal

en: Message
jv: Pesen

en: User
jv: Panganggo

en: Hostname
jv: Jeneng Host

en: Location
jv: Lokasi

en: Severity
jv: Kerawanan

en: Referrer
jv: Dirujuk nang
