Watchdog Event Extras (8.x-1.3) - en to de translation catalogue (8 entries)

en: Operations
de: Aktionen

en: Type
de: Typ

en: Administration
de: Verwaltung

en: Date
de: Datum

en: Message
de: Benachrichtigung

en: User
de: Benutzer

en: Location
de: Ort

en: Severity
de: Schweregrad
