Watchdog Search (1.0.0-beta2) - en to fil translation catalogue (7 entries)

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Type
fil: Uri

en: Date
fil: Petsa

en: Search
fil: Hanapin

en: Message
fil: Mensahe

en: View
fil: Tingnan

en: Error
fil: Mali
