Watchdog Statistics (1.0.7) - en to id translation catalogue (20 entries)

en: Type
id: Jenis

en: Date
id: Tanggal

en: Message
id: Pesan

en: No log messages available.
id: Tidak ada pesan log yang tersedia.

en: Icon
id: Ikon

en: Timestamp
id: Tanda waktu

en: Statistics
id: Statistik

en: User
id: Pengguna

en: Date format
id: Format tanggal

en: Page
id: Halaman

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: Severity
id: Keparahan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: Timezone
id: Zona waktu

en: Offset
id: Letak

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: Asc
id: Urutan turun

en: Date sort
id: Urutkan tanggal
