Watchmen (1.0.1) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Author
hi: लेखक

en: Description
hi: उल्लेख

en: ID
hi: आईडी

en: Created
hi: निर्मित

en: Custom
hi: मनपसंद

en: Revision ID
hi: संशोधन आईडी

en: Published
hi: प्रकाशित

en: Send
hi: भेजें

en: Changed
hi: बदल गया

en: Blocks
hi: ब्लॉक

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: Revision translation affected
hi: संशोधन अनुवाद प्रभावित

en: Indicates if the last edit of a translation belongs to current revision.
hi: इंगित करता है कि क्या अनुवाद का यह अंतिम संपादन वर्तमान संशोधन का है या नहीं।
