Web Awesome for Drupal (1.0.0-alpha1) - en to id translation catalogue (33 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: Updated
id: Diperbaharui

en: Page
id: Halaman

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Start
id: Mulai

en: End
id: Teakhir

en: Navigation
id: Navigasi

en: Log in
id: Login

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: New
id: Baru

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Skip to main content
id: Lompat ke isi utama

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Current page
id: Halaman sekarang

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Text Formats
id: Format teks

en: Aside
id: di samping

en: Last page
id: Halaman terakhir

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
id: Anda belum membuat jenis konten apa pun. Buka <a href="@create_content">halaman pembuatan jenis konten</a> untuk menambahkan jenis konten baru.

en: First page
id: Halaman pertama

en: Page @items.current
id: Laman @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
id: Dikirim oleh @author_name pada @date

en: Go to page @key
id: Buka halaman @key
