Web Awesome for Drupal (1.0.0-alpha1) - en to tr translation catalogue (37 entries)

en: Home
tr: Anasayfa

en: Actions
tr: Eylemler

en: Login
tr: Giriş

en: Go to previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Page
tr: Sayfa

en: Breadcrumb
tr: Sayfa yolu

en: Header
tr: Üst bilgi

en: Footer
tr: Alt bilgi

en: Start
tr: Başlangıç

en: End
tr: Bitiş

en: Navigation
tr: Gezinti

en: Log in
tr: Giriş yapın

en: Add new comment
tr: Yeni yorum ekle

en: New
tr: Yeni

en: ‹ Previous
tr: ‹ Önceki

en: Next ›
tr: Sonraki ›

en: Next page
tr: Sonraki sayfa

en: Go to first page
tr: İlk sayfaya git

en: Go to last page
tr: Son sayfaya git

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: Primary tabs
tr: Birincil sekmeler

en: Secondary tabs
tr: İkincil sekmeler

en: Pagination
tr: Sayfalama

en: « First
tr: « İlk

en: Last »
tr: Son »

en: Current page
tr: Şu an kullanılan sayfa

en: Previous page
tr: Önceki sayfa

en: Text Formats
tr: Metin Biçimleri

en: Aside
tr: Hariç

en: Last page
tr: Son sayfa

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
tr: Henüz herhangi bir içerik tipi oluşturmadınız. Yeni bir içerik tipi eklemek için <a href="@create_content">içerik tipi oluşturma sayfasına</a> gidin.

en: First page
tr: İlk sayfa

en: Page @items.current
tr: Sayfa @items.current

en: Submitted by @author_name on @date
tr: @date tarihinde @author_name tarafından gönderildi

en: Go to page @key
tr: @key. sayfaya git
