Wb Universe (4.2.14) - en to id translation catalogue (35 entries)

en: content
id: konten

en: None
id: Tiada

en: Go to previous page
id: Ke halaman sebelumnya

en: Go to next page
id: Ke halaman selanjutnya

en: header
id: Header

en: Last post
id: Kiriman terakhir

en: Page
id: Halaman

en: Footer
id: Catatan kaki

en: Add new comment
id: Tambah komentar baru

en: Class
id: Kelas

en: Topics
id: Topik-topik

en: Posts
id: Pos

en: Subtotal
id: Sub total

en: Order Summary
id: Ringkasan Pesanan

en: Products
id: Produk

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Next page
id: Halaman berikutnya

en: Go to first page
id: Pergi ke halaman pertama

en: Go to last page
id: Pergi ke halaman terakhir

en: Billing information
id: Informasi Penagihan

en: Primary tabs
id: Tab primer

en: Secondary tabs
id: Tab sekunder

en: Payment Method
id: Metode Pembayaran

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Payment instructions
id: Instruksi pembayaran

en: Current page
id: Halaman sekarang

en: Previous page
id: Halaman sebelumnya

en: Subscribe to @title
id: Berlangganan @title

en: Your shopping cart is empty.
id: Keranjang belanja Anda kosong.

en: Shipping information
id: Alamat pengiriman

en: Last page
id: Halaman terakhir

en: First page
id: Halaman pertama

en: Go to page @key
id: Buka halaman @key
