Wb Universe (4.2.19) - en to it translation catalogue (39 entries)

en: content
it: contenuto

en: None
it: Nessuno

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: header
it: intestazione

en: Total
it: Totale

en: Last post
it: Ultimo contenuto

en: Page
it: Pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Footer
it: Piè di pagina

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: Add new comment
it: Aggiungi un commento

en: Class
it: Classe

en: Topics
it: Argomenti

en: Posts
it: Messaggi

en: Subtotal
it: Totale parziale

en: Order Summary
it: Riepilogo ordine

en: Products
it: Prodotti

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Billing information
it: Dati per la fatturazione

en: Billing Information
it: Informazione di fatturazione

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Payment Method
it: Metodo di pagamento

en: Pagination
it: Paginazione

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Payment instructions
it: Istruzioni per il pagamento

en: Current page
it: Pagina attuale

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Subscribe to @title
it: Iscriviti a @title

en: Your shopping cart is empty.
it: Il carrello è vuoto.

en: Shipping information
it: Informazioni di spedizione

en: Last page
it: Ultima pagina

en: First page
it: Prima pagina
