Wb Universe (5.0.0) - en to fr translation catalogue (47 entries)

en: content
fr: contenu

en: None
fr: Aucun(e)

en: Go to previous page
fr: Aller à la page précédente

en: Go to next page
fr: Aller à la page suivante

en: header
fr: en-tête

en: Last post
fr: Dernière contribution

en: Breadcrumb
fr: Fil d'Ariane

en: Footer
fr: Pied de page

en: General Settings
fr: Paramètres globaux

en: Add new comment
fr: Ajouter un commentaire

en: Class
fr: Classe

en: Sidebar left
fr: Barre de gauche

en: Sidebar right
fr: Barre de droite

en: Topics
fr: Sujets

en: Posts
fr: Contributions

en: Subtotal
fr: Sous-total

en: Order Summary
fr: Résumé de la commande

en: Products
fr: Produits

en: ‹ Previous
fr: ‹ Précédent

en: Next ›
fr: Suivant ›

en: Next page
fr: Page suivante

en: Go to first page
fr: Aller à la première page

en: Go to last page
fr: Aller à la dernière page

en: Layouts
fr: Mises en page

en: Billing information
fr: Informations de facturation

en: Billing Information
fr: Informations de facturation

en: Primary tabs
fr: Onglets principaux

en: Secondary tabs
fr: Onglets secondaires

en: Call to action
fr: Appel à l'action

en: forms
fr: formulaires

en: Payment Method
fr: Mode de paiement

en: « First
fr: « Premier

en: Last »
fr: Dernier »

en: Region class
fr: Classe CSS de la région

en: Shipping Information
fr: Informations de livraison

en: Payment instructions
fr: Instructions de paiement

en: Current page
fr: Page courante

en: Previous page
fr: Page précédente

en: Subscribe to @title
fr: S'abonner à @title

en: Your shopping cart is empty.
fr: Votre panier est vide.

en: Shipping information
fr: Informations d'expédition

en: Last page
fr: Dernière page

en: Thank you for your order!
fr: Merci pour votre commande !

en: First page
fr: Première page

en: Order Confirmation
fr: Confirmation de la commande

en: Order #@number details:
fr: Détails de la commande #@number :

en: Go to page @key
fr: Aller à la page @key
