Weather (2.0.0) - en to kn translation catalogue (39 entries)

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Weather
kn: ಹವಾಮಾನ

en: Country
kn: ಕಂಟ್ರಿ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: No data
kn: ಯಾವುದೆ ದತ್ತಾಂಶ ಇಲ್ಲ

en: Calm
kn: ಪ್ರಶಾಂತ

en: North
kn: ಉತ್ತರ

en: Northeast
kn: ಉತ್ತರಪೂರ್ವ

en: East
kn: ಪೂರ್ವ

en: Southeast
kn: ದಕ್ಷಿಣಪೂರ್ವ

en: South
kn: ದಕ್ಷಿಣ

en: Southwest
kn: ದಕ್ಷಿಣಪಶ್ಚಿಮ

en: West
kn: ಪಶ್ಚಿಮ

en: Northwest
kn: ಉತ್ತರಪಶ್ಚಿಮ

en: Link
kn: ಕೊಂಡಿ

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Time
kn: ಸಮಯ

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Other
kn: ಇತರೆ

en: Celsius
kn: ಸೆಲ್ಸಿಯಸ್

en: Fahrenheit
kn: ಫ್ಯಾರನ್‍ಹೀಟ್

en: NE
kn: ಈಶಾನ್ಯ

en: E
kn: ಪೂರ್ವ

en: SE
kn: ಆಗ್ನೇಯ

en: S
kn: ದಕ್ಷಿಣ

en: SW
kn: ನೈಋತ್ಯ

en: W
kn: ಪಶ್ಛಿಮ

en: NW
kn: ವಾಯುವ್ಯ

en: Storm
kn: ಬಿರುಗಾಳಿ

en: Forecast
kn: ಮುನ್ಸೂಚನೆ

en: Snow
kn: ಹಿಮಪಾತ

en: Heavy snow
kn: ಭಾರಿ ಹಿಮಪಾತ

en: Snow showers
kn: ಹಿಮದ ಮಳೆ

en: Fair
kn: ಸುಮಾರಾಗಿದೆ

en: Administer custom weather block
kn: ವಿಶೇಷ ವೆದರ್ ಬ್ಲಾಕನ್ನು ನಿರ್ವಹಿಸಿ
