Weather block (8.x-1.0) - en to de translation catalogue (17 entries)

en: Remove
de: Entfernen

en: Enable
de: Aktivieren

en: Disable
de: Deaktivieren

en: Weather
de: Wetter

en: Current weather
de: Aktuelles Wetter

en: High
de: Hoch

en: Low
de: Niedrig

en: Temperature
de: Temperatur

en: City
de: Stadt

en: (disabled)
de: (deaktiviert)

en: Not available
de: Nicht verfügbar

en: Current conditions
de: Aktuelle Bedingungen

en: Application ID
de: Anwendungs-ID

en: Humidity
de: Luftfeuchtigkeit

en: Taxonomies
de: Taxonomien

en: Display values
de: Werte anzeigen

en: Other cities
de: weitere Orte
