Web accessibility (8.x-1.1) - en to fa translation catalogue (6 entries)

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Name
fa: نام

en: Add
fa: افزودن

en: URL
fa: نشانی

en: Web services
fa: سرویس‌های وب
