Web accessibility (8.x-1.4) - en to bn translation catalogue (6 entries)

en: Delete
bn: মুছে ফেল

en: Operations
bn: কার্যাবলী

en: Name
bn: নাম

en: Add
bn: যুক্ত কর

en: URL
bn: ইউআরএল

en: Web services
bn: ওয়েব সার্ভিসসমূহ
