Web Page Archive (4.0.0) - en to sv translation catalogue (80 entries)

en: Next
sv: Nästa

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Value
sv: Värde

en: Cancel
sv: Avbryt

en: URLs
sv: URL:er

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: File
sv: Fil

en: Edit
sv: Redigera

en: Size
sv: Storlek

en: Reset
sv: Återställ

en: None
sv: Ingen

en: Number
sv: Tal

en: Weight
sv: Vikt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Name
sv: Namn

en: Label
sv: Etikett

en: Schedule
sv: Schemaläggning

en: Time
sv: Tid

en: Add
sv: Lägg till

en: File Size
sv: Filstorlek

en: User
sv: Användare

en: User ID
sv: Användar-ID

en: Created
sv: Skapad

en: All
sv: Alla

en: Page
sv: Sida

en: Url
sv: URL

en: Never
sv: Aldrig

en: Contains
sv: Innehåller

en: Authored by
sv: Författad av

en: Width
sv: Bredd

en: Plain text
sv: Ren text

en: Desc
sv: Fallande

en: Background color
sv: Bakgrundsfärg

en: Users
sv: Användare

en: Expose
sv: Exponera

en: Equals
sv: Är lika med

en: Sort by
sv: Sortera efter

en: Size of textfield
sv: Storlek på textfält

en: Are you sure you want to delete %name?
sv: Är du säker på att du vill radera %name?

en: Browser
sv: Webbläsare

en: Delay
sv: Fördröjning

en: Revisions for %title
sv: Versioner för %title

en: Revision
sv: Version

en: Changed
sv: Ändrad

en: Revision of %title from %date
sv: Version av %title från %date

en: Apply
sv: Applicera

en: Values
sv: Värden

en: Offset
sv: Kompensera

en: contains
sv: innehåller

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: About
sv: Om

en: Embed
sv: Bädda in

en: Display format
sv: Visningsformat

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: Placeholder
sv: Platshållare

en: - All -
sv: - Alla -

en: Publishing status
sv: Status för publicering

en: « First
sv: « Första

en: Last »
sv: Sista »

en: Current revision
sv: Nuvarande version

en: This field stores a number in the database as an integer.
sv: Detta fält lagrar ett tal i databasen som ett heltal.

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
sv: Ett fel inträffade vid bearbetning av @operation med argument: @args

en: Weight for @title
sv: Vikt för @title

en: Asc
sv: Stigande

en: Which key should be displayed
sv: Vilken nyckel skall visas

en: Master
sv: Huvud

en: Reduce
sv: Reducera

en: Displaying @start - @end of @total
sv: Visar @start - @end av @total

en: Text value
sv: Textvärde

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
sv: Text som visas inuti fältet tills ett värde anges. Detta tips är oftast ett exempelvärde eller en kort beskrivning av det förväntade formatet.

en: Placeholder: @placeholder
sv: Platshållare: @placeholder

en: Plugin ID
sv: ID-nummer för plugin

en: Group item
sv: Gruppobjekt

en: The time that the entity was created.
sv: Tiden då objektet skapades.

en: The time that the entity was last edited.
sv: Tiden då objektet senast redigerades.

en: @date by @username
sv: @date av @username

en: Textfield size: @size
sv: Storlek på textfält: @size

en: Revision create time
sv: Tid för skapande av version
