Web Page Archive (4.1.0) - en to ar translation catalogue (64 entries)

en: Next
ar: التالي

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Value
ar: القيمة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: URLs
ar: روابط

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: File
ar: ملف

en: Edit
ar: تحرير

en: Size
ar: الحجم

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: Number
ar: رقم

en: Weight
ar: الوزن

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: Label
ar: التسمية

en: Schedule
ar: الجدول الزمني

en: Time
ar: الوقت

en: Add
ar: إضافة

en: URL
ar: العنوان URL

en: ID
ar: المعرف ID

en: User
ar: المستخدم

en: User ID
ar: معرف المستخدم

en: Created
ar: الإنشاء

en: All
ar: الكل

en: Page
ar: الصفحة

en: Url
ar: المسار

en: Never
ar: أبدا

en: Contains
ar: يحتوي

en: Authored by
ar: ألّفه

en: Width
ar: العرض

en: Plain text
ar: نص عادي

en: Desc
ar: تنازلي

en: Background color
ar: لون الخلفية

en: Users
ar: المستخدمين

en: Expose
ar: تعرض

en: Operator
ar: العامل

en: Sort by
ar: الترتيب حسب

en: Size of textfield
ar: حجم حقل النص

en: Are you sure you want to delete %name?
ar: هل أنت متأكد من حذف %name ؟

en: Browser
ar: المتصفّح

en: equals
ar: يساوي

en: Revisions for %title
ar: مراجعات %title

en: Revision
ar: مراجعة

en: Changed
ar: تم التغير

en: Revision of %title from %date
ar: نسخة %date من %title

en: Apply
ar: تطبيق

en: Values
ar: قيم

en: Offset
ar: الإزاحة

en: contains
ar: يحتوي على

en: Machine name
ar: الاسم الآلي

en: About
ar: حول

en: Display format
ar: صيغة العرض

en: Placeholder
ar: الرمز البديل

en: - All -
ar: - الكل -

en: This field stores a number in the database as an integer.
ar: هذا الحقل يخزن عددا في قاعدة البيانات على شكل عدد صحيح.

en: Weight for @title
ar: الوزن لـ @title

en: Asc
ar: تصاعدي

en: Master
ar: الرئيسي

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ar: النص الذي سيظهر في داخل الحقل حتى يتم إدخال القيمة. غالبًا ما يكون هذا التلميح قيمة العينة أو وصفًا موجزًا للتنسيق المتوقع.

en: Placeholder: @placeholder
ar: النص البديل: @placeholder

en: Textfield size: @size
ar: حجم حقل النص: @size
