Web Page Archive (4.1.0) - en to ro translation catalogue (75 entries)

en: Next
ro: Următor

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Value
ro: Valoare

en: Cancel
ro: Anulare

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: File
ro: Fișier

en: Edit
ro: Editați

en: Size
ro: Mărime

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: Number
ro: Număr

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: Label
ro: Etichetă

en: Time
ro: Ora

en: Add
ro: Adaugă

en: File Size
ro: Dimensiune fișier

en: User
ro: Utilizator

en: User ID
ro: ID utilizator

en: Created
ro: Creat

en: All
ro: Toate

en: Page
ro: Pagina

en: Url
ro: URL

en: Never
ro: Niciodată

en: Contains
ro: Conține

en: Authored by
ro: Autor

en: Width
ro: Lățime

en: Plain text
ro: Text simplu

en: Desc
ro: Descendent

en: Background color
ro: Culoare fundal

en: Users
ro: Utilizatori

en: Expose
ro: Expune

en: Equals
ro: Egal

en: Sort by
ro: Sortare după

en: Size of textfield
ro: Dimensiune câmp text

en: Are you sure you want to delete %name?
ro: Sunteți sigur că doriți să ștergeți %name?

en: equals
ro: egal

en: Revisions for %title
ro: Revizii pentru %title

en: Revision
ro: Revizie

en: Changed
ro: Schimbat

en: Revision of %title from %date
ro: Revizia %title de la data %date

en: Apply
ro: Aplică

en: Values
ro: Valori

en: Offset
ro: Decalaj

en: contains
ro: conţine

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: About
ro: Despre

en: Embed
ro: Încorporat

en: Display format
ro: Formatul la afișare

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: Placeholder
ro: Înlocuitor

en: - All -
ro: - Toate -

en: Publishing status
ro: Statusul publicării

en: Error!
ro: Eroare!

en: « First
ro: « Primul

en: Last »
ro: Ultimul »

en: Current revision
ro: Revizie actuală

en: This field stores a number in the database as an integer.
ro: Acest câmp stochează un număr ca un întreg în baza de date.

en: Weight for @title
ro: Greutate pentru @title

en: Asc
ro: Ascendent

en: Which key should be displayed
ro: Care cheie ar trebui afișată

en: Master
ro: Expert

en: Displaying @start - @end of @total
ro: Afișare @start - @end din @total

en: Text value
ro: Valoare text

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ro: Text ce va fi afișat în interiorul câmpului până la introducerea unei valori. Această sugestie este de obicei un exemplu sau o scurtă descriere a formatului așteptat.

en: Placeholder: @placeholder
ro: Substituent: @placeholder

en: Plugin ID
ro: ID-ul plugin-ului

en: Group item
ro: Grupați elementul

en: @date by @username
ro: @date de către @username

en: Textfield size: @size
ro: Dimensiunea câmpului de tip text: @size

en: @langname revisions for %title
ro: Revizii în @langname pentru %title

en: Revision create time
ro: Ora revizuirii
