Web Page Archive (8.x-2.0) - en to da translation catalogue (52 entries)

en: Next
da: Næste

en: Delete
da: Slet

en: Operations
da: Handlinger

en: Value
da: Værdi

en: Cancel
da: Annullér

en: URLs
da: URLer

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Edit
da: Redigér

en: Size
da: Størrelse

en: None
da: Ingen

en: Number
da: Antal

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Label
da: Etiket

en: Schedule
da: Planlægning

en: Add
da: Tilføj

en: Created
da: Oprettet

en: Never
da: Aldrig

en: Contains
da: Indeholder

en: Authored by
da: Skrevet af

en: Width
da: Bredde

en: Background color
da: Baggrundsfarve

en: Expose
da: Blotlæg

en: Operator
da: Operand

en: Size of textfield
da: Størrelse på tekstfelt

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Revisions for %title
da: Versioner af %title

en: Revision
da: Version

en: Changed
da: Ændret

en: Revision of %title from %date
da: Version af %title fra %date

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
da: Ønsker du at slette versionen fra %revision-date?

en: Values
da: Værdier

en: contains
da: indeholder

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: Display format
da: Visningsformat

en: installation instructions
da: installationsvejledningen

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: Current revision
da: Nuværende version

en: This field stores a number in the database as an integer.
da: Dette felt gemmer et tal i databasen som et heltal.

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
da: Der opstod en fejl under behandlingen af @operation med argumenterne: @args

en: Weight for @title
da: Vægt af @title

en: Which key should be displayed
da: Hvilken nøgle der skal vises

en: Reduce
da: Reducér

en: Text value
da: Tekstværdi

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
da: Teksten som vises inden i feltet indtil der indtastes en værdi. Det kan være en eksempelværdi eller en kort beskrivelse af det forventede format.

en: Group item
da: Gruppér element

en: @date by @username
da: @date af @username

en: Textfield size: @size
da: Størrelse på tekstfelt: @size

en: @langname revisions for %title
da: @langname versioner af %title
