Web Page Archive (8.x-2.0) - en to ru translation catalogue (64 entries)

en: Next
ru: Вперёд

en: Delete
ru: Удалить

en: Operations
ru: Операции

en: Value
ru: Значение

en: Cancel
ru: Отмена

en: URLs
ru: URL'ы

en: Yes
ru: Да

en: No
ru: Нет

en: Edit
ru: Редактировать

en: Size
ru: Размер

en: None
ru: Нет

en: Number
ru: Число

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Label
ru: Метка

en: Schedule
ru: Расписание

en: Add
ru: Добавить

en: File Size
ru: Размер файла

en: Created
ru: Создано

en: Never
ru: Никогда

en: Delta
ru: Дельта

en: Contains
ru: Содержит

en: Authored by
ru: Автор

en: Width
ru: Ширина

en: Background color
ru: Цвет фона

en: Expose
ru: Раскрыть

en: Operator
ru: Оператор

en: Size of textfield
ru: Размер текстового поля

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Browser
ru: Браузер

en: Revisions for %title
ru: Редакции %title

en: Revision
ru: Редакция

en: Changed
ru: Изменение

en: Revision of %title from %date
ru: Редакция %title от %date

en: User Agent
ru: Программа пользователя

en: Are you sure you want to delete the revision from %revision-date?
ru: Вы действительно хотите удалить редакцию от %revision-date?

en: Cron Settings
ru: Настройки Cron

en: Values
ru: Значения

en: contains
ru: содержит

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: About
ru: Информация

en: Display format
ru: Формат отображения

en: Image type
ru: Тип изображения

en: installation instructions
ru: инструкции по установке

en: Placeholder
ru: Заполнитель

en: Publishing status
ru: Статус публикации

en: Sitemap URL
ru: Адрес карты сайта

en: Current revision
ru: Текущая редакция

en: This field stores a number in the database as an integer.
ru: Это поле сохраняет цифру в базе данных как целое число.

en: An error occurred while processing @operation with arguments : @args
ru: Возникла ошибка в процессе @operation с аргументами: @args

en: Weight for @title
ru: Вес @title

en: Which key should be displayed
ru: Какой ключ должен отображаться

en: Reduce
ru: Уменьшить

en: Text value
ru: Текстовое значение

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
ru: Текст, который будет показан в поле до начала ввода значения. Обычно это подсказка с примером значения или короткое описание ожидаемого формата.

en: Placeholder: @placeholder
ru: Заполнитель: @placeholder

en: Add %label
ru: Добавить %label

en: Group item
ru: Группировать элемент

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: @date by @username
ru: @date от @username

en: Textfield size: @size
ru: Размер текстового поля: @size

en: @langname revisions for %title
ru: Редакции @langname для материала  %title
