Web Page Archive (8.x-2.11) - en to hi translation catalogue (55 entries)

en: Next
hi: अगला

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Value
hi: मान

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: URLs
hi: यूआरएल

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: File
hi: फ़ाइल

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Size
hi: आकार

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: None
hi: कोई नहीं

en: Number
hi: संख्या

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Label
hi: लेबल

en: Time
hi: समय

en: Add
hi: जोड़ें

en: URL
hi: यूआरएल

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Url
hi: URL

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Contains
hi: मे हैं

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Width
hi: चौड़ाई

en: Desc
hi: अवरोही

en: Background color
hi: पृष्ठभूमि का रंग

en: Users
hi: प्रयोक्ता

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Size of textfield
hi: पाठ फ़ील्ड का आकार

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Browser
hi: ब्राउज़र

en: Revisions for %title
hi: %title के लिए सुधारण |

en: Revision
hi: संशोधन

en: Changed
hi: बदल गया

en: Revision of %title from %date
hi: %date पर %title द्वारा संशोधित

en: Apply
hi: लागू करें

en: contains
hi: शामिल हैं

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: Placeholder
hi: प्लेसहोल्डर

en: - All -
hi: -सभी-

en: « First
hi: « पहला

en: Last »
hi: आखरी »

en: Weight for @title
hi: @title के लिए वजन

en: Text value
hi: पाठ मान

en: Revision create time
hi: संशोधन समय बना
